300ZW800-14 mobile diesel pump
Shandong China Coal Industry & Mining Group Co.,Ltd
Contact Now
300ZW800-14 mobile diesel pump
Place of Origin : China
Brand Name : chinacoal
Certification : ISO9001,CE
Packaging Details : standard carton packing
Delivery Time : 7 days for ready goods
Payment Terms : TT,LC,Paypal,Western Union
Supply Ability : 3000 sets/month
MOQ : 1set
Contact Now
Product Introduction
Main Parameter
Model
300ZW-800-14
Type
ZW series automatic sewager pump
Material
cast iron
Power
54KW
Water inlet diameter
300mm
Water outlet diameter
250mm
Sustained flow
800m3/h
Sustained head
14m
Automatic suction
5m/2.5min
Max suction
5m
Net weight
2200kg
Overall dimension
2600*720*1100mm